Přeskočit navigaci.

Časté dotazy

  • Jsou zimní tábory a jarní tábory to samé?

ANO. Zimní tábory se konají v době jarních prázdnin v termínech podle rozpisu Ministerstva školství. Někdy se zimní tábory nazývají jarní tábory podle doby jarních prázdnin, avšak je to poněkud nelogické, neboť jarní prádzniny jsou v zimním období (leden až březen) :-).

  • Jak je to s dopravou na zimní tábory?

Doprava na všechny naše zimní tábory je zahrnuta v ceně. Doprava na zimní tábory je zajištěna zahraničními autobusy (dbáme zejména na bezpečnost) z Prahy a zpět, není-li u konkérního tábora napsáno jinak (např. na zimní tábopr Prahy Z+V, Plzně a Hradce Králové jedeme autobusem po trase Plzeň, Praha, Hradec. Samozřejmě můžete děti dopravit přímo do místa pořádaného zimního tábora, a to cca 2 hodiny po odjezdu z Prahy. Obdobně tak je můžete odvét sami z tábora cca 2 hodiny před příjezdem do Prahy. Více o jednotlivých místech a časech odjezdu se dozvíte v záložkách jednotlivých táborů.

  • Jak mám zaplatit za zimní tábor?

Všechny naše zimní tábory plaťte prosím výlučně bezhotovostně na naše níže uvedené účty, a to buď převodem z účtu, poštovní poukázkou na tento účet nebo v hotovosti na pobočkách Fio banky. Při platbě vždy nezapomeňte uvést jako variabilní symbol rodné číslo přihlašovaného dítěte nebo datum narození. Obdržená platba a přihláška Vám bude obratem, dle našich administrativních možností, potvrzena zasláním kopie přihlášky poštou. Platby v hotovosti ani poštou na adresu nepřijímáme, děkujeme za pochopení, výjimkou mohou být na poslední chvíli přihlášené víkendové akce (po předchozí dohodě).
 – náč účet č.: 2000009194/2010

  • Jak bude o mé dítě postaráno?

Po celou dobu tábora a všech ostatních akcí se budou o Vaše děti starat pravidelně každoročně proškolovaní zkušení vedoucí, obvykle z řad našich odchovanců. Vedení táborů je navíc, kromě našich každoročních interních školení pro všechny vedoucí, vždy složeno z úspěšných absolventů odborného školení pro hlavní vedoucí akreditovaného Ministerstvem školství. Na každé akci je přítomen odborně způsobilý zdravotník (lékař, záchranář, dětská sestra, apod.). Velkou výhodou je přímá účast lékaře nebo zdravotní sestry na všech zimních dětských táborech. Snažíme se, aby děti byly po celý den pod stálým dohledem a veškerou činností minimalizujeme rizika případných úrazů nebo jiných nepravostí. Naší odpovědnosti za svěřené děti jsme si plně vědomi a podřizujeme jí věškeré táborové dění.

  • Jak se můžu přihlásit?

Na každý zimní tábor je potřeba se písemně přihlásit a poslat nám přihlášku poštou (ne doporučeně). Tedy pokud Vás nějaká akce pořádaná DĚTMI BEZ HRANIC zaujala, můžete se přihlásit jedním z následujících způsobů
 – Stáhnout si v záložce Ke stažení přihlášku na vybranou akci, vytisknout a vyplněnou odeslat na adresu našeho sdružení (Kontakt).
 – Vyplnit Online přihlášku v záložce Online přihláška (druhá ve vodorovném menu) a odeslat. Na jejím základě Vás pak budeme kontaktovat a zašleme Vám přihlášku na tábor k písemnému vyplnění emailem.
 – pošlete nám email na: info@detibezhranic.cz nebo zavolejte na tel.: 774 733 322 se žádostí o přihlášku a my Vám ji pošleme poštou nebo emailem dle Vaší volby.
 – Poradíme Vám a zodpovíme Vaše dotazy buď telefonicky nebo emailem či poštou a následně dle dohody zašleme potřebné formuláře a další informace o pořádaných akcích.

 

  • Lekářské potvrzení – může být na jiném formuláři a jak dlouho je platné?

Na všechny naše dětské tábory je nezbytné, aby, v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví, mělo dítě potvrzení od praktického lékaře, že je zdravotně způsobilé zúčastnit se tábora či jiné zotavovací akce pro děti. Toto potvrzení může být na libovolném formuláři (náš formulář v sekci Ke stažení. je jen pomůcka pro lékaře, kteří svůj formulář nemají) a je platné vždy 1 rok od data vystavení, pokud během této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti dítěte.

  • Jak staré děti se mohou zúčastnit vašich zimních táborů?

Naše zimní tábory jsou určeny primárně pro všechny děti od 7 do 17 let. Zimní tábor v Alpácj je určen pro děti od 10 let z důvodu zvýšené fyzické náročnosti (celodenní lyžování). Výjimečně lze u samostatných dětí (osobní potřeba, hygiena, apod.) udělat výjimku a přijmout mladšího účastníka (ideálně spolu se starším sourozencem). Tato výjimka je možná jen po předchozí dohodě s ředitelem sdružení Mgr. Josefem Valterem, tel.: 724 346 303.

  • Chtěl bych být u vás praktikantem, vedoucím, apod., co mám udělat?

Naše sdružení má stálé party vedoucích, zejména z účastníků našich akcí, vedoucí se dlouhodobě znají, školí a scházejí se v Praze k přípravě tábora. Nicméně nebráníme se schopným a nadšeným mladým lidem. Napiš nám stručně odkud jsi (my se scházíme v Praze), jaké máš zkušenosti s činností pro děti a proč bys chtěl být jedním z nás a uvidíme. Třeba zapadneš do některé z našich táborových part a budeš dalším „dítětem bez hranic“. Napiš na info@detibezhranic.cz

  • Jak funguje pojištění storno poplatků a má pro mé dítě smysl?

Když je dítě řádně přihlášeno a zaplaceno a náhle se těsně před táborem stane nějaká zdravotní nepříjemnost bránící účasti dítěte na táboře, je to vždy značný problém pro rodiče. Problém je také finanční, protože pořadatel (Děti bez hranic) musí naúčtovat storno poplatky ve výši ceny tábora a z nich kryje náklady na dítě, které v té době již nelze zrušit (máme pevný počet lůžek nasmlouvaných s majiteli středisek, náklady na dopravu a další fixní náklady). Rodič je pak nepříjemně překvapen, že nedostane cenu tábora zpět. Tomu je však možné se bránit pojištěním storno poplatků. Pojištění storno poplatků je možno sjednat prostřednictvím přihlášky na tábor, a to u Kooperativa pojišťovna, a.s. Toto pojištění zákazník uzavírá jeho zaškrtnutím v přihlášce na akci a zaplacením ceny akce spolu s tam uvedenou cenou za pojištění storno poplatků. Předmětem pojištění je náhrada storno poplatku souvisejícího s pojistnou událostí, kterou je zrušení účasti na akci z důvodů zejména hospitalizace dítěte nebo jeho upoutání na lůžko z důvodu akutního onemocnění nebo úrazu (infekční nemoci, angíny, zlomeniny, apod.). Vznik pojistné události je povinen pojištěný, kterým je zákazník, oznámit bez zbytečného odkladu, a to písemně na příslušném tiskopisu pojišťovny (ke stažení na našem webu www.detibezhranic.cz) a zaslat na naši adresu a my pošleme na pojišťovnu.

 

Z naší fotogalerie Spřátelené weby:

místo pro reklamu, zájemci piště na

zimnitabory@seznam.cz


 

 

 

Anketa

Jaké tábory Vás zajímají nejvíce?

dětské zimní tábory v ČR - Krkonoše (3434/27%)
 
dětské zimní tábory v ČR - Šumava (2980/24%)
 
dětské zimní tábory Alpy (3188/25%)
 
zimní tábory pro rodiče s dětmi (2918/23%)
 

Celkem hlasovalo: 12520

Seznam všech anket

Zaregistrujte se

k zasílání informací o našich akcích přímo na Váš email. Více informací

Novinky

20. 10. 2022

ZIMNÍ TÁBORY v ČR 2023

Zimní dětské tábory 2023 jsou otevřeny. Pro rok 2023 jsme připravili tyto turnusy: 5.-10.2., 12.-17.3.

20. 10. 2022

ZIMNÍ TÁBORY v Alpách 2023

Tento rok budeme opět pořádat zimní tábor v Alpách! Termín je 12.-17.3.

20. 10. 2022

Zimní tábory pro rodiče s dětmi 2023

Tábory pro rodiče s dětmi 2023 jsou otevřeny. Pro rok 2023 jsme připravili tyto turnusy: 5.-11.2., 12.-18.2., 19.-25.2., 12.-18.3.

Vypsat všechny novinky

Naši partneři:

místo pro reklamu, zájemci piště na

zimnitabory@seznam.cz

Doporučujeme